Asus Transformer Book T101HA-GR036T
Specifications
Asus Transformer Book T101HA-GR036T (Transformer Book Series)
Processor
Intel Atom x5-Z8350 4c/4t 4 x 1.4 - 1.9 GHz, Cherry Trail
Graphics adapter
Memory
4 GB
Display
10.10 inch 16:10, 1280 x 800 pixel 149 PPI, glossy: yes
Storage
64 GB eMMC
Connections
2 USB 2.0, 1 HDMI, Card Reader: undefined
Networking
802.11 a/b/g/n/ac (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.1
Size
height x width x depth (in mm): 19 x 261 x 175 ( = 0.75 x 10.28 x 6.89 in)